Jirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Měli jsme pidi lentilky, viz naše reportáž :D 
odpověď na #Bingo
Bingo (Tykadla)
Vy jste měli lentilky? A proč jsme my měli čočku?
odpověděli #Jirka
Jirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Lentilky jsem po vyluštění šifry bez výčitek svědomí snědl.
odpověď na #Václaf
Václaf
Pochopitelně se to vztahuje na občerstvení, které vám poskytujeme nebo hradíme my z rozpočtu hry. Toho se vzdáváš. Chvíli jsme zvažovali, že na trojce takové týmy dostanou místo lentilek čočku (haha), ale pak z toho raději sešlo, aby se někdo netočil na tom, že trojka není start ani cíl 😞.
odpověď na #Jirka odpověděli #Jirka
Jirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Pravidlový dotaz
Ještě jsem měl otázku k pravidlu: 
Já jsem na startu snad nic nekonzumoval; přišel jsem do cíle a radši jsem si nic tam neobjednal (a nepřijal nabídnuté bonbony navíc), pozdravil jsem a vypadl jsem radši pryč, abych se nenachytal... Pochopil jsem to dobře? Nebo se to vztahuje jen na zdarma poskytnuté plnění?
odpověděli #Václaf
NNQJirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Díky, taky myslím, že je to spíš nerozhodnutelné, i když se v této noční hodině klaním spíš k tomu prvnímu, ale ráno by mě to zas mohlo zastihnout v jiné náladě. Ale že mi trvalo vyprecizovat protipříklad!

Tak dneska na hře!
odpověď na #Václaf
Marwin
Čtu tady (těsně před hrou, jak jinak) nový odstavec v pravidlech, Jirkův dotaz i Václafovu odpověď. Docela vážně u toho přemýšlím, zda bude pro mě jednodušší snažit se to pochopit, nebo prostě těch možností zkoušet občas 2-3 krát víc - tedy jako obvykle/dříve. Zatím se mírně kloním k tomu druhému, ale ještě uvidím ráno cestou na start.
Tak dobrou a těším se zítra na viděnou!
odpověď na #Václaf
Václaf
Ano, máš pravdu, že v tomto případě by se množina všech takto utvořených prvků lišila od množiny všech čísel, která prvky reprezentují. Asi by záleželo, jakým způsobem by šifra byla konstruována, zda by mělo smysl symboly lezoucí ze šifry vůbec převádět na cifry dvojkové soustavy. Dokážu si představit, že ne, pak by se použila abeceda o 25 písmenech. Pokud by existovalo riziko tebou zmiňované nejasnosti, šifru bychom velmi pravděpodobně nezařadili.
odpověď na #NNQJirka odpověděli #Marwin a #NNQJirka
NNQJirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Není mi to jasné, protože tak jak to chápu, tak tyto množiny mohou mít různý počet prvků. Tak já se ve smyslu té předchozí šifry zeptám naprosto konkrétně: mám symboly reprezentující číslice 0 a 1. Postavím z nich množinu, která může vypadat třeba takto {001, 0001,01,10,010,0010,...} (tedy můžu dát dopředu symboly reprezentující číslici 0 ale nemusím, do délky 4 číselných symbolů - jsou to různé prvky, protože jsou různě utvořené) a ta odpovídá množině kladných čísel {1,2,...}. Konečná utvořitelná množina v druhém případě je počtu prvků 15 (bez nuly), v prvním případě je počet prvků 25 (pokud neberu (nulu nebo nic)(nulu nebo nic)(nulu nebo nic)0 a dobře počítám). Délku které množiny dle tohoto pravidla v dvanácté odrážce aplikuji a jakou z abeced tedy vezmu? Je tedy 1=A,(0 nebo nic)(0 nebo nic)10=D,(0 nebo nic)(0 nebo nic)11=E, nebo 1=A, 01=B,001=C?

Nebo se použije ustanovení třetí pododrážky dvanácte odrážky čtvrté sekce Pravidel hry Po trati?

Díky za upřesnění pravidla z loni, letos mi to přijde mnohem jasnější, jen tenhle detail potřebuju dovysvětlit.
odpověď na #Václaf odpověděli #Václaf
Václaf
Všechna použití pojmu „množina“ indikují v tomto pravidle i jeho částech tutéž množinu. Pouze v případě číselných soustav je blíže specifikováno, že prvek označující nulu, ačkoli je prvkém této množiny, se do počtu prvků určujících abecedu nezapočítává.
odpověď na #NNQJirka odpověděli #NNQJirka
NNQJirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
A já se teda zeptám...
Václave, mám (vážně míněný) praktický dotaz, který souvisí se zavedením daného pravidla kvůli šifře z minulého ročníku. Slovem množina, které je posledním slovem ve 12. odstavci (odrážce) úseku pravidel Průběh hry, se rozumí množina utvořitelných prvků ze symbolů reprezentujících číslice nebo množina utvořitelných prvků (odpovídající předchozí zmíněné množině) představujícím kladná čísla?
odpověděli #Václaf
Dero
Malicious compliance

Skládá-li se každý prvek takové množiny z více symbolů reprezentujících číslice jedné číselné soustavy, a celý prvek je tedy zápisem čísla v této soustavě, přiřazují se písmena příslušné abecedy po řadě prvkům představujícím kladná celá čísla. Prvek, jež je zápisem čísla 0, pokud jej lze vůbec vytvořit, se v šifře obvykle nevyskytuje, případně označuje mezeru, a do počtu prvků určujících velikost abecedy se nezapočítává.
Nemám dotaz, jenom chci říct „LOL!“

Václaf
To záleží, zda dorazíte do cíle. Pokud ano, tak určitě přesahuje, pokud ne, tak spíše nepřesahuje.
odpověď na #Jindra
Jindra
sleva za střídmost
Přesahuje hodnota občerstvení poskytnutého průměrnému týmu, který nevyužil slevu za střídmost, 60 korun?
odpověděli #Václaf