Yeti (KaM)
De facto opakování vlajkových potratů. Čím víc času strávíte vyhledáváním přesných a řádně ozdrojovaných faktických informací a snahou je co nejsprávněji roztřídit, tím víc se vzdalujete od možnosti dojít na další stanoviště.
NnqJirka (V podstatě denní pražská lineární šifrovací hra)
Simvás, vy nečtete diskuzi před hrou? Vždyť to je téměř přesně ten případ různých délek a nejasností s tím, že lze generovat cokoliv nad 42 - evidentně se použije třetí pododrážka dvanácté odrážky čtvrté sekce pravidel.

Musím říct, že způsob našeho luštění (půlka týmu doma s počítačem v ruce) jako stejně vedl k vyluštění až po 10+hodinách. Koukám do naší interní diskuze, že (po asi 9+hodinách) řežský tým měl dobře asi 8 písmenek ze 14, burgerking tým měl dobře <5 písmenek (OPRAVA: 6 písmenek), často jiných než řežský tým (je to v Kučově bloku, tak teď nevím), a pak jsme to teprve byli schopni domlátit. Cituji z historických pramenů:
10:47 - Terka: hele my binarkou vymlatili SLANE DXOKI TLOZ
10:48 - Jirka: A to je co?
10:48 - Terka: NEVIME
10:48 - Jirka: Ok zkusime se zamyslet


Karel (Spící Volové)
Já už jsem opravdu z těch všech abeced voľaký zmätený.
odpověď na #Dero
Dero (Mladí muži se smartphony)
A26 vs A31
A26 nebyla proti pravidlům, protože „Pravidlo se neužije, jestliže počet prvků takové množiny je vyšší než 42“ a tato šifra v principu umožňovala generovat binární čísla do nějaké hodnoty vysoce číslo 42 převyšující.

Nicméně taky jsme používali A31 asi o něco víc (ač jsme zkoušeli obojí), protože člověk po těch pár letech dohadů nad pravidly užívání abeced ztratí důvěru nejen v to, že pravidlo správně dokáže vyložit sám, ale i v to, že to vždy správně zvládnou orgové.
odpověděli #Karel
Karel (Spící Volové)
Potratí sadizmus
Ok, tak to pojďme vykopnout... :-)

Půjčím si z Derova poděkování informaci o Potratím sadizmu, protože tohle byla jeho ukázka v té nejryzejší podobě.

Podepisuji přesně to, co píše Dero. Já vím, že po bitvě je každý generál, ale tahle šifra měla tolik volnosti, že nám (v teple! s počítačem! s tiskárnou!) trvalo mnoho hodin dát řešení dohromady, i když už jsme přesně věděli, co chceme udělat.

1. Použitá abeceda byla podle mě proti pravidlům. Podle pravidel se měla použít abeceda s 31 prvky.
2. Šifrovací princip: binárka vs Braille.
3. Definice bílého puntíku jakožto imaginární stanice: máme úplně zaniklé, máme přesunuté, máme nákladové, máme naopak plánované.
4. Volba cesty: trvalo nám hrozně dlouho, než jsme se odhodlali opustit cestování S-linkami.

Škoda, byla to z tematického hlediska moc hezká šifra, ale... Uf.